Firmy FARO i TeZet będą wspólnie dostarczać innowacyjne rozwiązania do pomiaru rur

7/24/2008 6:45:00 PM


Wrocław, 24 lipca 2008 – firma FARO - największy dostawca przenośnego sprzętu do pomiarów 3D i szwajcarska firma TeZet specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania do pomiaru rur podpisały umowę dotyczącą współpracy w zakresie nowej europejskiej technologii i marketingu. Umowa jest ważnym osiągnięciem dla obu firm w ich wspólnych planach zapewniania innowacyjnych rozwiązań do pomiaru do rur.

Zgodnie z umową specjalistyczne oprogramowanie TeZetCAD firmy TeZet służące do pomiaru rur zostanie zintegrowane z nowoczesnymi, przenośnymi urządzeniami pomiarowymi 3D – FARO ScanArm i FaroArm. Na podpisaniu umowy skorzystają nowoczesne firmy, takie jak np. producent części samochodowych Automotive Components Penzberg GmbH (ACP).

„Jako dostawca rur wydechowych do maszyn budowlanych jesteśmy bardzo zainteresowani nową ofertą przede wszystkim z powodu jakości danych pomiarowych podczas gięcia rur o średnicy ponad 150 mm” powiedział Georg Baur, szef działu w firmie ACP. „Możemy teraz używać laserowych skanerów do pomiaru powtarzalności oraz kontroli jakości rur o dowolnych kształtach. Ramię laserowe FARO z oprogramowaniem TeZetCAD pozwala na łatwe utworzenie projektu rury w środowisku CAD”.

 

TeZet

Nowe rozwiązanie będzie wykorzystywane nie tylko przez przemysł motoryzacyjny, ale też we wszystkich ważniejszych gałęziach przemysłu do pomiaru i korekcji kształtu rur o dowolnych rozmiarach i formach, łącznie z kształtkami rurowymi o dowolnym kształcie. Obecnie TeZet jest jedynym oprogramowaniem na świecie, które umożliwia pomiar i korekcję kształtu rur giętych o dowolnych kształtach.

„Umowa z TeZet jest dla nas bardzo ważna, ponieważ umożliwia nam ekspansję na rozwijający się rynek pomiaru rur" - powiedział Markus Eickhoff, zastępca dyrektora działu sprzedaży FARO Europe. „Nowe porozumienie pomoże klientom, którzy dotychczas nie mieli dostępu do wysokiej jakości przenośnej technologii pomiaru laserowego".

TeZet

Innowacyjnym elementem jest możliwość pomiaru rur o dowolnych kształtach przy pomocy skanera laserowego FARO, tak aby giętarki mogły formować rury na podstawie danych pobranych bezpośrednio z rysunków CAD. Dotychczas jedyną metodą pomiaru umożliwiającą sprawdzenie powtarzalności oraz kontrolę jakości rur giętych w dowolne kształty było tradycyjne skanowanie laserowe. Użytkownicy musieli zbierać punkty pomiarowe, a następnie dokonywać uciążliwej konwersji punktów pomiarowych na wielokąty lub powierzchnie NURB w celu wygenerowania obrazu rury na ekranie - jednak nie mając żadnych danych o samej rurze. Firma TeZet oferuje moduł oprogramowania do skanera FARO ScanArms, który umożliwia automatyczne obliczenie parametrów rur podczas skanowania. Dzięki temu użytkownik nie musi stosować skomplikowanej i długotrwałej metody konwertowania milionów punktów w celu obliczenia parametrów rur i kształtów wygięć w celu kontroli wzorcowego produktu i kontroli przebiegu procesu produkcji.

„Zgodnie ze szwajcarską tradycją, naszym celem jest oferowanie precyzji, jakości, niezawodności oprogramowania i wyjątkowej obsługi" - powiedział Klaus Leistritz, dyrektor firmy TeZet. „FARO to partner technologiczny, który pomoże nam dostarczać rozwiązania do pomiaru i automatycznego generowania opisu rur o najbardziej skomplikowanych kształtach w przyjaznym dla użytkownika środowisku sterowanym przy użyciu menu".